Archiwalne

Akademia Seniora: bezpłatne badania pamięci i warsztaty

Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii z Wrocławia przeprowadzą bezpłatne badania przesiewowe pamięci, cykl warsztatów, wykładów poświęconych problematyce osób starszych i poznania sposobów aktywizacji umysłowej osób starszych oraz komunikowania się z podopiecznymi w sytuacji choroby Alzheimera.

Akademia Seniora – bezpłatne badania pamięci i warsztaty  dla seniorów i opiekunów osób starszych, które organizuje Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.

Wielu z nas uważa, że starzeniu się nieuchronnie towarzyszy stopniowa utrata sprawności intelektualnej przejawiająca się kłopotami z zapamiętywaniem nazwisk i twarzy, uczeniem się, spostrzeganiem, odbiorem nowych bodźców i wrażeń. Dzięki regularnej gimnastyce pamięci oraz ćwiczeniom, które pomogą harmonizować umysł i ciało można długo utrzymać umysł w dobrej formie lub pozbyć się denerwujących nas objawów.  Te lekkie, proste i zabawne ćwiczenia , mogą być wykonywane przez każdego niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Ich dodatkową zaletą jest to, że zajmują bardzo niewiele czasu.

Opiekunowie osób starszych często nie wiedzą na czym polega prawidłowa komunikacja z osobą cierpiącą na demencję lub chorobę Alzheimera. Długotrwała opieka bez wsparcia ze strony specjalistów i odpoczynku powoduje nieustanny stres i może powodować przeciążenie emocjonalne  co ma negatywny wpływ na opiekę nad chorym.

W trakcie bezpłatnych warsztatów i wykładów w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii przez trzy dni psycholodzy przeprowadzą badania pamięci, ćwiczenia aktywizujące umysł i ciało oraz zajęcia psychoedukacyjne dla opiekunów.

Seniorzy będą mogli sprawdzić swoją pamięć i nauczyć się dbać o nią poprzez gimnastykę mózgu a dla opiekunów i członków rodzin przygotowano wykłady psychoedukacyjne.Uczestnicy bezpłatnych warsztatów dowiedzą się , jak zdrowa dieta i ćwiczenia ciała i umysłu wpływają na długowieczność, jak radzić sobie z problemami zdrowotnymi w wieku senioralnym, jak uchronić się przed depresją, jak walczyć z samotnością, jak dbać o relacje partnerskie i aktywność seksualną w jesieni życia.

Mając na celu wyjście do grupy osób starszych, psychoedukację dotyczącą radzenia sobie ze zmianami w późnym wieku, aktywizację umysłową i społeczną, oraz podnoszenie standardów opieki nad osobami starszymi zapraszamy do współpracy media i instytucje opiniotwórcze, aby nasze przesłanie miało mocny rezonans w opinii publicznej.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach i badaniach jest bezpłatne. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod nr tel. 071/ 332 36 70 (pon – pt 9.00 – 20.00), e-mail: [email protected].

Informacja Prasowa oraz Program Akademii Seniora [ tutaj ].doc

Kontakt: Piotr Mirek
Dyrektor DCP d/s Szkoleń
tel: 601 56 59 66
e-mail: [email protected]
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Akademia Seniora: bezpłatne badania pamięci i warsztaty (0)

      1 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»