Archiwalne

Małe miejscowości są również ważne

Mając na uwadze mieszkańców małych miasteczek oraz niewielkich gminnych miejscowości Centrum Szkoleń Profilaktyki i Wsparcia Społecznego HORUS stworzyło program edukacyjno szkoleniowy z myślą o tych obszarach.
Ofertę kierujemy do osób z małych miasteczek i gmin. Stworzyliśmy ją w trosce o mieszkańców tych miejscowości. Z doświadczenia wiemy, że organizowanie pomocy na powyższych obszarach jest niezwykle trudne, a zarazem drogie. Chcemy zaproponować zajęcia edukacyjne dla osób potrzebujących pomocy, dzięki którym uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Nasz działalność jest wyjątkowa bo jesteśmy pierwszą firmą na polskim rynku oferującą tego typu usługi. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę dobro mieszkańców, chcemy wpływać na ich dobre samopoczucie, dzielić się wiedzą i doświadczeniem jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.
Uczestnicy naszych warsztatów poznają możliwości jak w praktyce radzić sobie z problemami z którymi na co dzień borykają się w najbliższym otoczeniu również w środowisku rodzinnym. Co ma zrobić osoba doznająca przemocy, jakie kroki podjąć w drodze do wyjścia z sytuacji kryzysowej.
Chcemy zwracać UWAGĘ NA PROBLEMY UZALEŻNIEŃ w rodzinie i w środowisku na co możemy mieć wpływ, gdzie stawiać GRANICE. Zwracamy uwagę władz miejscowości, że koszty przeprowadzenie zajęć są niewspółmiernie niskie do skutków społecznych jakie rodzą powyższe problemy. Pracownicy naszej firmy będą czynnie angażować się w tworzenie grup szkoleniowych.

MÓJ PRYWATNY POTWÓR – JAK ZAPOBIEGAĆ ESKALACJI PRZEMOCY W RODZINIE
Program kierowany do osób które doświadczają lub doświadczyły przemocy domowej (psychicznej, fizycznej, ekonomicznej, seksualnej) oraz wszystkie te osoby, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób unikać tego typu zagrożeń. Celem głównym programu jest przekazanie uczestnikom warsztatu jakie działania należy podjąć, aby przerwać działania przemocowe sprawcy. Uczestnicy zdobędą wiedzę jak zadbać O SIEBIE w sytuacji zagrożenie, gdzie w pierwszej kolejności szukać POMOCY. Jakie kroki prawne podjąć , aby podejmowane działania były zgodne z obowiązującymi przepisami. Przede wszystkim jak utrwalać pozytywne wzorce funkcjonowania w rodzinie, aby historia przemocy się nie powtórzyła.
Szkolenie zbiorowe do 20 osób
Czas: 8 h

ETOH – CZYLI O TYM CO KRADNIE SZCZĘŚCIE RODZINIE
Uczestnicy warsztatu zdobędą wiedzę na temat uzależnienia oraz współuzależnienia od alkoholu. Jak postępować z osobą uzależnioną jakie kroki podjąć, aby takiej osobie pomóc. Chcemy zwrócić RÓWNIEŻ uwagę na wszystkie osoby blisko związane z osobom z problemem alkoholowym i pokazać szeroki wachlarz możliwości wyjścia i poradzenia sobie z omawianym problemem.
Szkolenie zbiorowe do 20 osób
Czas: 8 h

Bohater w podróży do marzeń – jak skutecznie realizować wyznaczone cele życiowe.
Warsztat motywacyjny kierowany do osób, które chcą w sposób konsekwentny realizować WŁASNE MARZENIA poprzez wyznaczanie celów życiowych. Zajęcia służą motywowaniu do zmiany, zachęcają do samodoskonalenia i samorealizacji. Uczestnicy warsztatu zdobędą wiedzę oraz umiejętności jak realnie wyznaczać CELE życiowe, jak organizować czas własny aby cel był osiągany. Zdobędą umiejętności błyskawicznego wprowadzenia się w dobry nastrój oraz samomotywowaniu się do osiągania wyznaczonych dążeń.
Szkolenie zbiorowe do 20 osób
Czas: 8 h

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pozostałą ofertą szkoleniową.
Uczestnicy naszych zajęć otrzymują materiały szkoleniowe oraz
zaświadczenie o jego ukończeniu.

NEGOCJUJEMY KOSZTY SZKOLEŃ W ZALEŻNOŚCI OD MOŻLIWOŚCI BUDŻETOWYCH KLIENTA
Katarzyna Walioszczyk – Urbaniak

oprac. ops.pl lotsy

Komentarze Małe miejscowości są również ważne (0)

      3 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»