Archiwalne

Konferencja szkoleniowa ”Zapobieganie przemocy w domach pomocy społecznej” Kazimierz Dolny, 27-29.04.2009

Fundacja ORATOR zaprasza na coroczną konferencję dla kadry zarządzającej domami pomocy społecznej. Konferencja pod hasłem "Zapobieganie przemocy w domach pomocy społecznej" odbędzie się w dniach 27-29.04.2009 w Kazimierzu Dolnym i będzie elementem ogólnopolskiej akcji zapobiegania przemocy w placówkach opiekuńczych Fundacji ORATOR i Partnerstwa "Opieka Bez Agresji".

Konferencja szkoleniowa dla kadry zarządzającej domami pomocy społecznej "Zapobieganie przemocy w domach pomocy społecznej",
Kazimierz Dolny 27-29.04.2009,
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Exploris

Konferencja realizowana w ramach
ogólnopolskiej akcji "Opieka Bez Agresji"
Patronat medialny: RADIO LUBLIN

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom menedżerów pomocy społecznej Fundacja ORATOR proponuje powrót do problematyki występowania przemocy w domach pomocy społecznej.

Zainicjowana przez nas przed rokiem akcja zapobiegania przemocy w DPS spotkała się z aprobatą środowiska placówek opiekuńczych. Spowodowane to było reakcją na często pojawiające się w mediach doniesienia o niewłaściwym traktowaniu podopiecznych. Doniesienia te bulwersują opinię społeczną i sprawiają, że domy pomocy jako instytucje tracą zaufanie społeczne i coraz częściej są postrzegane jako miejsca, w których nagminnie łamane są prawa człowieka do wolności, godności i szacunku. Tymczasem jak wiemy są domy lepsze i gorsze, ale wizerunek tego nie różnicuje.

Zapraszamy Państwa na 3-dniowe spotkanie poświęcone powyższej problematyce.

Tematyka konferencji:

  • różnice między przemocą, agresją i przymusem w instytucji
  • mechanizmy wyzwalania agresji podczas świadczenia usług opiekuńczych
    metody zapobiegania agresji w domach pomocy społecznej

Konferencję poprowadzą:

prof. dr hab. Zbigniew Tarkowski – terapeuta, trener i badacz placówek opiekuńczych, autor licznych publikacji z dziedziny zarządzania placówkami opiekuńczymi oraz wspierania jego mieszkańców, czołowa postać Partnerstwa "Opieka Bez Agresji".

mgr Celina Jurkiewicz – doświadczony trener w zakresie podnoszenia umiejętności pracowników i menedżerów placówek opiekuńczych, standardów w domach pomocy społecznej i komunikacji interpersonalnej; autorka i współautorka publikacji dla pism specjalistycznych.

Dodatkowo będziecie Państwo mogli zapoznać się z ideą Partnerstwa "Opieka Bez Agresji" oraz możliwością uzyskania Certyfikatu "Opieka Bez Agresji".
Przewidujemy udział mediów i przedstawicieli organizacji i instytucji zajmujących się przestrzeganiem praw człowieka.

Koszt konferencji:
690zł – z wyżywieniem i noclegami w ośrodku Exploris (pierwsze świadczenie: obiad, ostatnie: śniadanie; zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych)
400zł – bez wyżywienia i noclegów (przy wyborze tej opcji świadczenia te uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie)
W obu przypadkach w cenę konferencji wliczone są materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz uroczysta kolacja pierwszego wieczoru.

Konferencja rozpocznie się o godz. 14.00 27.04,
a zakończy o godz. 11.00 29.04.

Miejsce konferencji:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy EXPLORIS w Kazimierzu Dolnym to komfortowy i nowoczesny obiekt konferencyjny, położony przy wjeździe do Kazimierza Dolnego od strony Lublina (ul. Puławska 100), tuż przy trakcie spacerowym wzdłuż Wisły. W hotelu znajdują się przytulne i wygodne pokoje z łazienkami oraz restauracja, bilard, miejsce na grilla i ognisko. Exploris jest doskonałym miejscem wypadowym dla wycieczek pieszych, przejażdżek promami, rowerami itp.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc
zgłoszenia przyjmujemy tylko do końca marca 2009!

Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie WWW ( www.orator.pl ) i przesłanie go do nas mailem, faksem lub pocztą. Szczegóły: http://www.orator.pl/szkolenia_ps.php  
oprac. ops.pl angoc

agresja w DPS – fakty i mity

Komentarze Konferencja szkoleniowa ”Zapobieganie przemocy w domach pomocy społecznej” Kazimierz Dolny, 27-29.04.2009 (0)

      5 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»