Archiwalne

Program Aktywności Lokalnej a OPS i PCPR

Większa skuteczność działania, wspieranie całej społeczności lokalnej, rozwinięcie szerszej współpracy z innymi lokalnymi organizacjami, większy prestiż – to tylko niektóre z korzyści jakie może OPS i PCPR przynieść wprowadzenie Programu Aktywności Lokalnej (PAL). Więcej na temat PAL dowiedzą się uczestnicy seminarium, które odbędzie się 18 czerwca w Poznaniu.

Program Aktywności Lokalnej to drugie, obok kontraktów socjalnych, narzędzie aktywnej integracji umożliwiające wsparcie i aktywizację osób w ramach pracy z konkretnym środowiskiem (gminą, dzielnicą, sołectwem, itp.). Wdrażanie PAL może być finansowane ze środków EFS w ramach projektów systemowych.

W programie seminarium pn. „Program Aktywności Lokalnej alternatywą dla kontaktów socjalnych w projektach systemowych” zaplanowano wystąpienia: Cezarego Miżejewskiego (radcy w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego) Waldemara Jana (koordynatora PAL Nikiszowiec) oraz Rafała Jaworskiego (animatora lokalnego z Centrum PISOP). Przedstawione zostaną teoretyczne i praktyczne aspekty wdrażania narzędzia PAL, w tym również prawne i finansowe podstawy realizacji Programów Aktywności Lokalnej, przykłady i metodologia stosowania PAL w pracy OPS i PCPR.

Koszt udziału w seminarium wynosi 180 zł za osobę. W przypadku gdy w seminarium weźmie udział więcej przedstawicieli z tego samego ośrodka, opłata za udział kolejnych osób wynosi 150 zł/os.

Zgłoszenia do udziału w seminarium, na specjalnym formularzu (dostępnym na stronie www.pisop.org.pl), prosimy przesyłać najpóźniej do 15. czerwca faksem pod nr tel. 061/851 91 34 lub mailem na adres [email protected] . O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami seminarium są Centrum PISOP we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu. Więcej informacji udziela Justyna Schaefer-Kurkowiak pod nr tel. 061/851 91 34 lub mailem na adres [email protected] .

Serdecznie zapraszamy do udziału!

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Program Aktywności Lokalnej a OPS i PCPR (0)

      5 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»